Wiązki tematyczne

W Kulczyk Foundation dostrzegamy tematy „niezaadresowane” – problemy, którym poświęca się za mało uwagi w debacie publicznej i w działaniach oficjalnych instytucji. Do takich tematów należy z pewnością menopauza rzutująca na wiele aspektów kobiecego życia. Jest ważna, a mówi się o niej za mało. Chcemy, aby nasz raport stał się przyczynkiem do szerokiej dyskusji na jej temat i pierwszą kostką domina, która zmieni rzeczywistość w tym zakresie.” Tak pisze o swoim nowym projekcie Dominika Kulczyk.

Czy zachcianki żywieniowe oznaczają, że jest z nami coś nieporządku? Po czym możemy poznać, że jesteśmy żarłokami emocjonalnymi? Jak interpretować swoje zachcianki żywieniowe? 

Prelegentka Izabela Głowacka - Jestem dojrzałą kobietą, matką dwóch córek, która swoim stylem życia, zaangażowaniem i silną wolą motywuje do zmiany złych nawyków i stereotypów. Moja edukacja i rozwój zawsze były ukierunkowane na wsparcie człowieka: pedagogika, pomoc psychologiczna i terapia pedagogiczna, wychowanie prorodzinne i seksualne, dietetyka, psychodietetyka, fitness. Dzięki temu, jako pedagog, psychodietetyk i trenerka fitness, spełniam swoją misję – pomagam skutecznie zmienić nawyki żywieniowe, naprawiam relacje z jedzeniem.  

Jestem prezeską gorzowskiej fundacji rozwoju holistycznego ODWAGA. To przestrzeń stworzona dla wszystkich, którzy chcą podjąć się zmiany na lepsze w swoim życiu. 

Peter Singer, australijski filozof i promotor idei efektywnego altruizmu powiedział: 

 

"Pomaganie nie jest, jak zwykło się uważać, czynem charytatywnym, którego wykonywanie jest godne pochwały, ale którego zaniechanie nie jest złe. Jest to coś, co każdy powinien robić". 

Pomagając innym, pomagamy także sobie. O tym, jak pomaganie może zmienić świat i jak robić to najskuteczniej dowiecie się podczas wykładu.

Zapraszamy nie tylko do wysłuchania, ale także dyskusji, jak zmienić świat w lepsze miejsce.

Prelgentka - Magdalena Jutrzenka

lekarka specjalistka onkologii i hematologii dziecięcej, członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia oraz organizacji High Impact Medicine,  certyfikowana lekarka ‎International Board of Lifestyle Medicine, edukatorka i aktywistka. 

Myśląc o równouprawnieniu kobiet i mężczyzn, zazwyczaj w naszej głowie rysuje się obraz symetrycznego układu, w którym obie strony dostają to samo i po tyle samo. Czy tak naprawdę jest i powinno być po równo? Jak nasz świat jest kreowany? Jak jest projektowany? Jak jest przedstawiany?  I co możemy zrobić, by było coraz sprawiedliwiej dla nas i dla kolejnych pokoleń.  Na te pytania odpowiem podczas swojego wystąpienia na Mozaice Kobiety. 

Prelegentka - Karolina Skotarczak - Dobrzyńska

Informatyk, nauczyciel akademicki Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, konsultant w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile, certyfikowany coach, absolwentka retoryki na UJ oraz zarządzania oświatą, trener myślenia wizualnego, pasjonat edukacji i neurodydaktyki, graphic recorder, jachtowy sternik morski i motorowodny z doświadczeniem w pływaniu na jeziorach, morzach i oceanie, ratownik WOPR, instruktor sportu – narciarstwo. Współtwórca i trener Archipelagu Rozwoju (www.archipelagrozwoju.pl), miejsca kreatywnego rozwoju dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Miłośniczka uczenia się przez doświadczenie i tworzenie interdyscyplinarnych projektów

Każdy z nas pragnie stać się istotą pełną, odrębną i spełnioną. Co możemy zrobić, skoro w każdym z nas znajduje się mnóstwo słabości, niedoskonałości, lęków i konfliktów? Najchętniej znaleźlibyśmy kogoś, komu można to oddać… Czy tym kimś może być nasz życiowy partner…? 

Prelegentka - Agnieszka Widomska

Jako psycholog i psychoterapeuta pracuję od 2007 roku. Ukończyłam całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie psychodynamicznym.  Pracowałam w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, a następnie poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz poradni zdrowia psychicznego dla dorosłych. Od czternastu lat prowadzę pacjentów (osoby dorosłe, dzieci, młodzież oraz pary)  w prywatnym gabinecie w Pile i w Chodzieży. Od 2017r. jestem psychoterapeutą certyfikowanym w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej.  

Ukończyłam szkolenie z zakresu psychonanalitycznej psychoterapii par prowadzone przez Mary Morgan i Stanleya Ruszczynskiego. Uczestniczę w kursach superwizorskich organizowanych przez  Instytut Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal i Krakowskie Centrum Psychodynamiczne.  

Ponadto uczestniczyłam w wielu seminariach i szkoleniach (prowadzonych przez wykładowców z kraju i zza granicy) poświęconych m. in. pracy z dziećmi, z osobami cierpiącymi na zaburzenia osobowości oraz psychozy, a także z osobami z doświadczeniem traumy. 

Jak sie zachować gdy zło czyha za zakrętem? Jak nie dac się zaskoczyć gdy ktoś atakuje znienacka?!

Jak uniknąć sytuacji kryzysowej i jak zachować się podczas gdy taka sytuacja już sie wydarzy oraz zasady zachowania obrony koniecznej. To niektóre z problemów jakie poruszę podczas wykładu z samoobrony dla kobiet.

Prelegent - Sensei Krzysztof Bortnik

 Główny instruktor Wielkopolskiej Akademii Sztuk Walki, posiada 3 dan karate kyokushin, 3 dan Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, 2 dan Kickboxing, 2 dan ju jitsu. Posiada uprawnienia instruktora Karate, już jitsu, Kickboxing oraz Systema -rodzaj sztuki samoobrony.

 

Prelegentka - Anna Majewska

na co dzień łączę swoją pasję i miłość do jogi. Praktykuję jogę i uczę jogi. Poszukuje uważnej i refleksyjnej praktyki, czerpiącej ze źródeł jogi indyjskiej. Kolejne podróże do Indii w poszukiwaniu jogi pozwoliły na głębsze zrozumienie praktyki. Fascynuje mnie fizjologia oddechu, jego wpływ na nasz stan psychiczny, zdrowie fizyczne oraz ogólne samopoczucie. Prowadzę studio jogi Dobre Miejsce Yoga w Pile. Prowadzę też zajęcia jogi dla seniorów, warsztaty jogi i uważności oraz jogę na wodzie – SUP JOGĘ. Współorganizuję  cykliczną jogę w parku w Pile.  
Ukończyłam: 
*studia podyplomowe Psychosomatyczne Praktyki Jogi na Wydziale Promocji Zdrowia i Technik Relaksacyjnych AWF we Wrocławiu 
*Roczny trening Antaranga Joga (wewnętrzny wymiar jogi) pod kierunkiem prof. Lesława Kulmatyckiego, 
*Kurs nauczycielski Asthanga Vinysa Yoga RYT200, 
*Podyplomowe Studia Psychologia Pozytywna na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu, 

* Trener oddechu - Poznań 2023 
 
Nurkuję z akwalungiem w błękitach małych, tych lokalnych i tych większych …. 

Moje nurkowe uprawnienia: 
*stopień podstawowy PADI Open Water Diver (OWD) 
*nurek zaawansowany PADI Advanced Diver (AOWD) 
*nurek ratownik PADI Rescue Diver. 
* freediver basic – CMAS 

*EAN40 - NITROX - SSI 
Do zobaczenia na macie i w wodzie, pod wodą lub gdzieś blisko wody . 

Prelegentka - Karolina Przychocka

od wielu lat pracuję jako Pani Architekt oraz jestem współwłaścicielką małej firmy deweloperskiej. Doświadczenie w branży projektowej pozwoliło mi rozwinąć wiele umiejętności w dziedzinie designu, grafiki i sztuki. Próbuję swoich sił w tworzeniu różnego rodzaju mediów jak zdjęcia, klipy i spoty video. 
 
Nie wyobrażam sobie życia bez praktyki jogi i podróży, tam gdzie słońce i wielki błękit. Marzę o tym, żeby odwiedzić wszystkie pięć Niebieskich Stref Długowieczności. 
 
Fascynuje mnie działanie ludzkiej psychiki i układu nerwowego. Staram się zgłębiać zagadnienia związane z psychosomatyką, medytacją, technikami mindfulness i ich wpływem na nasze funkcjonowanie. Ukończyłam Kurs Podstaw Psychologii Ogólnej i Stosowanej na WSPG. Jestem w trakcie przygotowań do rozpoczęcia Szkoły Psychoterapii Gestalt Etap I na WSPG. 
 
Woda przyciągała mnie od dziecka, ale dopiero kiedy doświadczyłam wyzwań współczesnego świata, uświadomiłam sobie jej dobroczynny wpływ na umysł i ciało. 
Aktualnie kontakt z wodą jest ważnym elementem mojej codzienności. Moje nurkowe uprawnienia: 
*stopień podstawowy PADI Open Water Diver (OWD) 
* freediver basic – CMAS 
 
Moje doświadczenia są inspiracją dla tego, czym dzielę się tutaj. 

Zimno i tlen to naturalny bodziec...towarzyszy naszemu życiu od zawsze...medycyna odkryła ,,nowe'' praktykowane od dawna metody leczenia, odnowy biologicznej i relaksu. Natura uczy słuchania swojego organizmu.... czy zimno jest dobre dla Ciebie, czy jesteś dotleniona...to intrygujący proces, którym się interesuję...

Prelegent - Izabela Różycka

Instruktor AWF Poznań, Filia w Gorzowie Wlkp.,

Fizjoterapeuta w Przychodni Rehabilitacyjnej Nad  Łaźnią w Gorzowie Wlkp.,

 

Zespół kruchości charakteryzuje się zmniejszeniem rezerw i odporności na czynniki stresogenne. Powoduje zwiększenie ryzyka utraty samodzielności, konieczność częstszych hospitalizacji, podatność na zachorowania, nawet śmierć niekiedy początkowo z błahego powodu. W czasie wykładu będzie omówiona definicja , rozpoznanie, patofizjologia, epidemiologia oraz leczenie zespołu kruchości w oparciu o przegląd piśmiennictwa i własne doświadczenia. Zespół wyczerpania rezerw jest główną wyjściową przyczyną zgonów u chorych powyżej 80 roku życia.

Prelegent - dr Błażej Antoni Ciesielczyk

Dr nauk medycznych, specjalista chirurg, specjalista ortopeda i traumatologii narządu ruchu. Od wielu lat zajmuje się leczeniem osób w wieku podeszłym, szczególnie leczeniem złamań końca bliższego kości udowej. Autor ponad stu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach. Od 25 lat nauczyciel akademicki ( AWF w Poznaniu, WSPiA w Poznaniu, WSEiT w Poznaniu i ANS w Pile). Promotor ponad stu prac licencjackich i magisterskich. Były ordynator oddziałów chirurgicznych w Poznaniu ( Szpital im. Fr. Raszei), Puszczykowie, Czarnkowie, Grodzisku Wielkopolskim. Dwukrotnie był na misji w PNG ( Szpital w Kundiawie) . Hobby: żeglarstwo, podróżowanie

© 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Cookies wykorzystywane są do prawidłowego funkcjonowania strony oraz w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Po więcej szczegółów odwiedź naszą "Politykę prywatności"